Stavebni firma

Témata

Cheat

www.realt.cz

Pro dokonalé bydlení

Plovoucí podlahy
Zabýváme se pokládkou laminátových plovoucích podlah
a pokládkou koberců

Vysoká odolnost, snadná údržba, nízká pořizovací cena a rychlá pokládka jsou hlavní výhody plovoucích podlah. Plovoucí podlahy nejenom dobře vypadají a zatraktivní vzhled každého interiéru, ale také pomohou vyřešit problémy s roztoči a možnými alergiemi a navíc, hlavně ženy, jistě ocení snadnou údržbu (vysávání, vytírání nebo zametání) či případnou snadnou renovaci.


Plovoucí podlahy mají odvozený název z principu své funkce. Plovoucí podlahy nejsou pevně spjaty s podkladovou vrstvou a proto není problém je znovu snadno rozebrat a položit třeba i na jiné místo. Nejčastějším způsobem pokládání plovoucích podlah je spojování lamel podlahové krytiny pomocí zámků - pero/drážka

Laminátové plovoucí podlahy

Laminátové podlahy imitují vzhled dřevěné podlahy (používá se kresba dřeva, oproti přírodnímu dřevu jsou však přibarvené), jejich cena je tedy výrazně nižší. Vybírat můžeme z dekorů mnoha dřevin (např. dub, buk, třešeň), k dispozici jsou ale i imitace různých dlažeb.


Technologie laminátových plovoucích podlah

Vrchní vrstva laminátové podlahy je pokryta nelámavou pryskyřicí na podkladovém dekoračním papíru. Číslo, které udává kvalitu povrchu se spolu s kvalitou melaninové pryskyřice zvyšuje. Uprostřed je vrstva s vyfrézovaným perem se speciální drážkou vyrobenou z dřevovláknité HDF desky, která zajišťuje tlakovou pevnost položené podlahy. Třetí a zároveň poslední je pryskyřicová protitahová balanční vrstva, která laminátovou podlahu chrání před vlhkostí a zároveň zajišťuje její tvarovou stálost.


Výhody laminátových plovoucích podlah

Pokud si probereme klady a zápory laminátových plovoucích podlah, na prvním místě kladů musíme uvést její nízké pořizovací náklady. I za nízkou cenu dostaneme odolnou podlahovou krytinu, která vydrží nápor dětí i domácích zvířátek, ženy ocení její snadnou údržbu a širokou škálu dekorů a barev při výběru a v neposlední řadě uveďme vhodnost této laminátové krytiny pro podlahové vytápění. Laminátové plovoucí podlahy jsou vhodné nejenom do domácností, ale i do komerčních a veřejných prostor.


Nevýhody laminátových plovoucích podlah

Oproti výše uvedeným kladů, musíme zmínit i několik nevýhod laminátových plovoucích podlah. Laminát není obnovitelný materiál a tak i přesto, že je tvrdší než dřevo, je poměrně křehký a při poškození se nedá zbrousit jako dřevěné podlahy a musí se vyměnit celá lamela. Pokud do laminátové podlahy vnikne vlhkost, zdeformuje se celá její nosná deska, která se již nevrátí do původní podoby. Pro úplnost ještě zmiňme vyšší hlučnost a na dotek chladnější pocit oproti dřevěným podlahám.Položka Plovoucí podlahy + koberce
MJ Cena
Laminátové plovoucí podlahy
m2 od 120,-
Koberce - pokládka na volno m2 od 80,-
Koberce - pokládka lepením m2 od 99,-
Lištování koberce bm od 40,-
Lepení schodů ks od 160,-
Lišta k laminátové podlaze bm od 50,-
Podříznutí dveří ks 90,-
Montáž prahu ks 100,-
Hodinová sazba
hod 150,-


Všechny ceny jsou uvedené bez Materiálu
Cena prací je pouze orientační
záleží na obtížnosti, objemu zakázky a na domluvě
Kontaktujte nás pro vytvoření přesné cenové kalkulace tel: 605 884 842
i